Szkolenie: "SFDR i ESG 2.0 w praktyce TFI: Analiza postępów i kierunków rozwoju" - 26 marca 2024 r. (wtorek); 10:00 – 13:00 | Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami

Szkolenie: "SFDR i ESG 2.0 w praktyce TFI: Analiza postępów i kierunków rozwoju" - 26 marca 2024 r. (wtorek); 10:00 – 13:00

Szkolenie: "SFDR i ESG 2.0 w praktyce TFI: Analiza postępów i kierunków rozwoju" - 26 marca 2024 r. (wtorek); 10:00 – 13:00

Szkolenie: "SFDR i ESG 2.0 w praktyce TFI: Analiza postępów i kierunków rozwoju" - 26 marca 2024 r. (wtorek); 10:00 – 13:00

w kolorowym kole napis ESG
26.03.2024
-

REJESTRACJA NA SZKOLENIE ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA. KONTAKT: emadej@izfa.pl 

Szkolenie jest realizowane we współpracy z Kancelarią prawną:

W tym roku obchodzimy trzecią rocznicę obowiązywania regulacji SFDR, która weszła w życie 10 marca 2021 r. Od tego dnia przepisy i debata na temat roli funduszy inwestycyjnych związanych ze zrównoważonym rozwojem wciąż ewoluują, a jednocześnie na rynku w EU i PL pojawiają się kolejne „zielone” produkty. Podczas szkolenia prelegenci postarają się przybliżyć, w którym miejscu (regulacyjnie) w kontekście zrównoważonego rozwoju znajduje się obecnie rynek TFI i jakie trendy można zaobserwować, aby antycypować przyszłość. Jednocześnie przedstawione zostaną najczęstsze zagadnienia praktycznych wyzwań związanych funkcjonowaniem przepisów związanych ze zrównoważonym rozwojem, w szczególności aspekty produktowe, relacji TFI z emitentami, dystrybutorami oraz obowiązków nadzorczych i raportowych uczestników rynku finansowego.
 

Program

1.    Konsultacje dot. SFDR i Q&A UKNF – przegląd najważniejszych trendów.
2.    PAIe, taksonomia, zrównoważone inwestycje – kwestie interpretacji i aspekty luki w raportowaniu emitentów.
3.    Implementacja CSRD – czy i jak zmieni się pokrycie analityczne w najbliższych latach dzięki nowym regulacjom.
4.    Rynki docelowe i badanie potrzeb klienta – zderzenie perspektywy producenta i dystrybutora i praktyka badania 
       zarządzania produktowego.
5.    Zazielenianie istniejącego funduszu – studium kilku przypadków.
6.    Nazwenictwo i "labellowanie" funduszy – autorski poradnik jak unikać greenwashingu.
7.    Raportowanie roczne ESG funduszy zielonych – wnioski z pierwszych doświadczeń raportowych.
8.    ESG Officer – jeszcze pracownik compliance czy już zawód przyszłości.
9.    BION oraz oczekiwania nadzoru w obszarze transparentności ESG oraz systemów zarzadzania ryzkiem w TFI.
 

    Michał Karwasiński

    Michał Karwasiński
    Michał Karwasiński
    Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.

    Jest radcą prawnym, posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze rynku finansowego, w tym doradztwa regulacyjnego i zarządzania ryzykiem. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Karierę zawodową rozpoczynał w UKNF, gdzie przez 3 lata pracował jako prawnik i analityk finansowy w Pionie Nadzoru Rynku Kapitałowego, na następnie współpracował z kancelarią prawną specjalizującą się w obsłudze instytucji finansowych, gdzie przez przeszło 8 lat budował kompetencje obsługi rynku usług maklerskich, zarządzania aktywami oraz nowych technologii. Ponadto przez ponad 3 lata pracował na stanowisku Risk Managera w jednym z bankowych towarzystw funduszy inwestycyjnych, zdobywając praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania ryzykiem. Mecenas Karwasiński jest absolwentem finansów na Wydziale Zarządzania UW oraz prawa na WPiA UW. Ukończył ponadto studia doktoranckie na WPiA UW oraz roczny kurs prawa amerykańskiego w Center for American Law Studies, współorganizowany przez University of Florida. Kompetencje menadżerskie miał okazję zdobywać także w Management Centre Innsbruck w Austrii, gdzie studiował jako stypendysta programu Erazmus. Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe i warsztatowe.

    Jakub Szpringer

    Jakub Szpringer
    Jakub Szpringer
    Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.
    Radca prawny, którego praktyka obejmuje doradztwo w zakresie regulacji rynku finansowego, transakcji kapitałowych oraz projektów IT. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Przed założeniem KSZ Smart Legal doskonalił swoje umiejętności między innymi jako wspólnik w kancelarii specjalizującej się obsłudze branży finansowej oraz jako dyrektor działu prawnego w towarzystwie funduszy inwestycyjnych. Posiada bogate doświadczenie doradztwie regulacyjnym w zakresie prawa rynku kapitałowego oraz reprezentowaniu klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego. Specjalizuje się także w procesach emisji papierów wartościowych oraz transakcjach typu venture capital. Pomaga również start-upom tworząc dla nich zaplecza prawne w obszarze innowacyjnych przedsięwzięć na rynku finansowym oraz technologicznym. Jest absolwentem ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Posiada także licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

    Karolina Korytko

    młoda konieta w swetrze i okularach
    Karolina Korytko
    Prawnik, aplikant radcowski, KSZ Smart Legal

    Karolina Korytko jest prawnikiem i zarazem aplikantem radcowskim w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa rynku kapitałowego.
    Przed dołączeniem do Zespołu Kancelarii w 2020 r. Karolina pracowała w Dziale Prawa Rynku Kapitałowego jednej z warszawskich kancelarii, specjalizującej się m.in. w prawnej i regulacyjnej obsłudze instytucji finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem działalności firm inwestycyjnych oraz towarzystw funduszy inwestycyjnych.
    W Kancelarii KSZ Karolina bierze udział przede wszystkim w obsłudze i wsparciu regulacyjnym towarzystw funduszy inwestycyjnych, domów maklerskich oraz Fintechów, a także we wdrażaniu w działalności podmiotów rynku finansowego nowelizacji prawnych, w tym w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na swoim koncie ma również udział w postępowaniach licencyjnych przed Komisją Nadzoru Finansowego, w tym w zakresie działalności dostawców usług finansowania społecznościowego, a także bierze aktywny udział w procesach legislacyjnych regulacji rynku kapitałowego. Posiada również doświadczenie jako audytor wewnętrzny towarzystw funduszy inwestycyjnych, oraz specjalista ds. ochrony danych osobowych w tychże.
    W 2022 r. Karolina ukończyła „Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów dla Prawników” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
    W czasie wolnym Karolina najchętniej sięga po dobrą książkę fantasy lub do wyszukiwarki tanich biletów lotniczych. Cały rok czeka na Święta.
     

    Szkolenie - koszty szkolenia 650/750

    • Członkowie i Podmioty wspierające IZFiA – 650 zł + VAT/osoba
    • Instytucje niezrzeszone w IZFiA – 750 zł + VAT/osoba

    Osoby zarejestrowane na szkolenie, po odbyciu szkolenia i potwierdzeniu uczestnictwa, otrzymają pod swoim adresem e-mail fakturę VAT. Płatność wynagrodzenia za szkolenie odbywała się będzie przelewem na rachunek bankowy i w terminie na niej wskazanym. W tytule przelewu należy wskazać numer faktury VAT.

    Szkolenie - certyfikaty

    Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone zostanie certyfikatem, który będzie mógł być wykorzystany w celu udokumentowania doskonalenia umiejętności zawodowych m.in. przez radców prawnych i adwokatów.

    Certyfikat będzie przesłany uczestnikom mailem w formacie PDF.