REJESTRACJA NA SZKOLENIE ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA
Szkolenie zorganizowane przy współpracy z:
Termin:
Szkolenie będzie zorganizowane w formie prezentacji połączonej z dyskusją, z udziałem przedstawicieli rynku finansowego i technologii, w dwóch częściach.
Cz. I, czwartek 16 września
Cz. II, środa 22 września
Godz.: 10:00 - 13:00
Szkolenie odbędzie się w formie online. Zapisani uczestnicy otrzymają link do logowania się do pokoju szkoleń. Nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania, jak również hasła dostępu. Z sytemu można korzystać poprzez przeglądarkę internetową.
Opis szkolenia
Sektor finansowy najszybciej absorbuje technologie cyfrowe i jest kołem zamachowym rozwoju cyfrowej gospodarki.
Potencjał nowych technologii związany z wykorzystaniem m.in. mechanizmów sztucznej inteligencji, big data, technologii blockchain, robotyzacji, czy przenoszenia się do chmury, to zarówno sposób na ograniczenie kosztów, jak i sposób na zbudowanie nowej oferty produktowej, i kanałów dostępu dla klientów.
Szkolenie nakierowane jest na omówienie potencjału technologii cyfrowych w rozwoju rynku funduszy inwestycyjnych. Warsztaty związane z trendami w implementacji nowych technologii poprowadzą reprezentanci rynku finansowego, dostawcy technologii i przedstawiciele innych sektorów.
Szkolenie odbędzie w trakcie dwóch dni podczas których program będzie zróżnicowany, jak również poszczególne moduły poprowadzą doświadczeni eksperci:
16 września
Sztuczna inteligencja i metody uczenia maszynowego to podstawowe źródło innowacji i dobry fundament budowy przewagi konkurencyjnej. Ocenia się jednak, że ponad połowa projektów Machine Learning nie zostaje wdrożona z powodu technicznych problemów z uprodukcyjnieniem zbudowanych modeli. Z tego względu tak istotne są rozwiązania, w których automatyzowane są wszystkie żmudne i czasochłonne procesy związane z wdrażaniem sztucznej inteligencji. Co ciekawsze, do inteligentnego wdrażania modeli AI wykorzystano najnowsze metody z rodziny AI! Bardzo ważne są również narzędzia monitorowania procesu starzenia się modeli, narzędzia do wyjaśniania jak modele podejmują decyzje, czy też do wykrywania stronniczości. Wszystko to, odpowiednio zintegrowane, umożliwia szybkie przejście od fazy rozwoju do fazy produkcji i znacząco obniża próg wejścia dla zespołów Data Science, by wydobyć bogactwo tkwiące w danych i przekuć je w wartość biznesową
4. PSD2 – możliwości wykorzystania otwartej bankowości w procesach TFI – KSZ Smart Legal
5. Synergie rozwiązań FinTechowych z procesami sprzedażowymi na rynku kapitałowym – usługa AIS – Mateusz Pniewski, Transactionlink
22 września
Big Data, Data Science, AI i Machine Learning to pojecia, ktore zawladnely pierwszymi stronami gazet, juz nie tylko w prasie technologicznej. Postęp technologiczny w zakresie analizy danych, który obserwujemy od kilku lat jest przedmiotem dyskusji zarówno na zebraniach zarządów jak i w biurowych kuchniach. W trakcie szkolenia spróbujemy odczarować niektóre pojęcia i pokazać jak możemy zacząć korzystać z korzyści jakie ze sobą niosą dane
W trakcie spotkania omówimy:
- co to znaczy organizacja data-driven
- jak wdrażać kulturę organizacyjna opartą o danych
- proces przetwarzania danych i co się za tym procesem kryje
- elementy środowiska analitycznego
4. Kryptowaluty i stablecoiny w portfelu funduszy inwestycyjnych – krajobraz regulacyjny – KSZ Smart Legal
5 .Rozwiązania blockchain – możliwość wykorzystania przez TFI jako trwały nośnik – uwarunkowania technologiczne – Michał Legumina, Atende
Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.
Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.
Jest radcą prawnym, posiadającym kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze rynku finansowego, w tym doradztwa regulacyjnego i zarządzania ryzykiem. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Karierę zawodową rozpoczynał w UKNF, gdzie przez 3 lata pracował jako prawnik i analityk finansowy w Pionie Nadzoru Rynku Kapitałowego, na następnie współpracował z kancelarią prawną specjalizującą się w obsłudze instytucji finansowych, gdzie przez przeszło 8 lat budował kompetencje obsługi rynku usług maklerskich, zarządzania aktywami oraz nowych technologii. Ponadto przez ponad 3 lata pracował na stanowisku Risk Managera w jednym z bankowych towarzystw funduszy inwestycyjnych, zdobywając praktyczne umiejętności z zakresu zarządzania ryzykiem. Mecenas Karwasiński jest absolwentem finansów na Wydziale Zarządzania UW oraz prawa na WPiA UW. Ukończył ponadto studia doktoranckie na WPiA UW oraz roczny kurs prawa amerykańskiego w Center for American Law Studies, współorganizowany przez University of Florida. Kompetencje menadżerskie miał okazję zdobywać także w Management Centre Innsbruck w Austrii, gdzie studiował jako stypendysta programu Erazmus. Posiada bogate doświadczenie szkoleniowe i warsztatowe.
Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.
Radca prawny, Partner, Karwasiński Szpringer i Wspólnicy sp.j.
Radca prawny, którego praktyka obejmuje doradztwo w zakresie regulacji rynku finansowego, transakcji kapitałowych oraz projektów IT. Założyciel i wspólnik KSZ Smart Legal – innowacyjnej kancelarii prawnej wspierającej instytucje finansowe w regulacyjnym procesie transformacji cyfrowej. Przed założeniem KSZ Smart Legal doskonalił swoje umiejętności między innymi jako wspólnik w kancelarii specjalizującej się obsłudze branży finansowej oraz jako dyrektor działu prawnego w towarzystwie funduszy inwestycyjnych. Posiada bogate doświadczenie doradztwie regulacyjnym w zakresie prawa rynku kapitałowego oraz reprezentowaniu klientów w postępowaniach przed Komisją Nadzoru Finansowego. Specjalizuje się także w procesach emisji papierów wartościowych oraz transakcjach typu venture capital. Pomaga również start-upom tworząc dla nich zaplecza prawne w obszarze innowacyjnych przedsięwzięć na rynku finansowym oraz technologicznym. Jest absolwentem ekonomii w Szkole Głównej Handlowej oraz prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Posiada także licencję doradcy restrukturyzacyjnego.
Aplikant Radcowski
Aplikant Radcowski
Od początku kariery zawodowej zdobywał doświadczenie w kancelarii specjalizującej się w prawnej i regulacyjnej obsłudze instytucji finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem działalności firm inwestycyjnych i funduszy inwestycyjnych, oraz w ramach zatrudnienia w towarzystwach funduszy inwestycyjnych na stanowisku Risk Managera. Kacper uczestniczył w licznych postępowaniach licencyjnych prowadzonych przed Komisją Nadzoru Finansowego, dotyczących działalności firm inwestycyjnych, agentów firm inwestycyjnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych czy zarządzających alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi. W dotychczasowej karierze zawodowej doradzał także podmiotom z branży innowacji na rynku finansowym (FinTech) w zakresie działalności platform crowdfundingowych, tokenizacji aktywów oraz w projektach obejmujących wykorzystanie sztucznej inteligencji w działalności inwestycyjnej. Kacper jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbywa aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
Dyrektor Działu Innowacji i Rozwoju, Atende SA
Dyrektor Działu Innowacji i Rozwoju, Atende SA
Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył studia Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Wieloletnie doświadczenie w branży informatycznej zdobył w polskich i międzynarodowych firmach IT, świadcząc usługi doradcze i projektując rozwiązania dla sektorów: telekomunikacji, ubezpieczeń, finansów i wielu innych. Jest jednym z pomysłodawców a zarazem głównym architektem oryginalnego rozwiązania ChainDoc firmy Atende S.A., opartym na technologii blockchain. Specjalizuje się w technologiach blockchain oraz Internetu Rzeczy.
Specjalista ds. Data Science oraz sztucznej inteligencji, IBM Polska
Specjalista ds. Data Science oraz sztucznej inteligencji, IBM Polska
Michał Trzęsiok jest specjalistą z zakresu wielowymiarowej analizy danych, systemów uczących się (Machine Learning), modelowania matematycznego i sztucznej inteligencji. Przez 19 lat był wykładowcą akademickim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Analiz Gospodarczych i Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie uzyskał stopień doktora ekonomii o specjalności ekonometria i statystyka. Od ponad roku kontynuuje eksplorację pasjonującego świata Data Science pracując w IBM, gdzie odnajduje wiele satysfakcji w pracy na danych rzeczywistych z klientami, których wspiera w wykorzystaniu możliwości sztucznej inteligencji. Jest również rozpoznawany jako dobry mówca, chętnie angażujący się w działania popularnonaukowe, by dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.
e–mail: michal.trzesiok@ibm.com; tel.: 603105411
Dyrektor ds. strategii technologicznej, Microsoft
Dyrektor ds. strategii technologicznej, Microsoft
Pracownik z najdłuższym stażem polskiego oddziału Microsoft, w którym pracuje od września 1994 roku, obecnie na stanowisku dyrektora ds. strategii technologicznej (ang. National Technology Officer). Pełni jednocześnie funkcję Członka Zarządu Microsoft sp. z o.o. (od 2013). Wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Regularnie publikuje w „IT Professional” i „IT w Administracji”.
Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechaniki Precyzyjnej (1985). Jeśli wrócił z podróży to znaczy, że już planuje następną. Najchętniej znalazłby czas na jeszcze jedną książkę lub dłuższy spacer z psem.
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/mijaworski/
Business Executive, GetInData
Business Executive, GetInData
Rafał jest entuzjastą technologii, który zawsze był zachwycony big data i tym, jaki efekty możemy dzięki nim uzyskać. Karierę w IT rozpoczął ponad 13 lat temu jako pracownik hurtowni danych, a następnie przeszedł do Zarządzania Projektami i Rozwoju Biznesu. Obecnie zaangażowany w projekty z zakresu "data analytics" i "cloud computing".
CEO TransactionLink
CEO TransactionLink
Mateusz Pniewski jest współzałożycielem i CEO TransactionLink.
Mateusz ukończył z wyróżnieniem studia inżynierskie i magisterskie na Uniwersytecie w Cambridge. Następnie zbierał doświadczenie w berlińskich N26 i Rocket Internet. Przez ostatnie dwa lata przed założeniem TransactionLink Mateusz zarządzał projektami w Visie, jednej z największych globalnych instytucji finansowych na świecie.
Aplikant Radcowski
Aplikant Radcowski
Kasia posiada doświadczenie we współprowadzeniu projektów związanych z projektowaniem optymalnych struktur korporacyjnych i restrukturyzacji przedsiębiorstw, w tym także obsługiwała projekty inwestycyjne związane m.in. z nabywaniem oraz inwestowaniem w nieruchomości. Jako prawnik wewnętrzny międzynarodowej firmy konsultingowej, odpowiadała za przygotowanie i negocjowanie umów dotyczących IT, w tym wdrożeniowych (również w modelach Waterfall i Agile), serwisowo-rozwojowych, hostingowych, licencyjnych i umów dotyczących cloud computing.
Kasia obecnie odbywa III rok aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie, jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz studiów podyplomowych Prawo Nowoczesnych Technologii na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Radca prawny
Radca prawny
Przemek posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych i polskich instytucjach finansowych oraz w specjalistycznych kancelariach prawnych w jakich wspierał klientów z branży finansowej przed sądami oraz w kontaktach z nadzorcą. Jako członek komórek compliance oraz in-house lawyer w instytucjach finansowych odpowiadał za kwestie regulacyjne, oraz doradzał w tworzeniu oferty produktowej. Posiada także doświadczenie w strukturyzowaniu transakcji kapitałowych na rynku zarówno publicznym i niepublicznym.
Przemek ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, jest także absolwentem studiów podyplomowych z zakresu Prawa Nowoczesnych Technologii na Akademii Leona Koźmińskiego.
Prezes Zarządu Fundacji Lendtech
Prezes Zarządu Fundacji Lendtech
Doświadczony manager oraz ekspert fintech & digital lending. Prezes Zarządu Fundacji Lendtech, dyrektor działu analiz w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych oraz pomysłodawca E-commerce Fintech Connect. Współorganizator Kongresu Lendtech - największej konferencji branżowej dla fintech & lendtech w Polsce. W latach 2016-2021 redaktor naczelny serwisu Fintek.pl. Od 2020 roku redaktor naczelny Lendtech.pl. W latach 2013-2016 Główny ekonomista Bankier.pl. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Autor licznych raportów, publikacji i podcastów w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii finansowych w biznesie m.in. Digital Lending Talks, InsurTalks, Sfintechowani i EF Connect Talks.
Koszty szkolenia:
Członkowie i Podmioty wspierające IZFiA - 550 zł + VAT/osoba
Instytucje nie należące do IZFiA – 650 zł + VAT/osoba
Osoby zarejestrowane na szkolenie, po odbyciu szkolenia i potwierdzeniu uczestnictwa, otrzymają pod swoim adresem e-mail fakturę VAT. Płatność wynagrodzenia za szkolenie odbywała się będzie przelewem na rachunek bankowy i w terminie na niej wskazanym. W tytule przelewu należy wskazać numer faktury VAT.
Certyfikaty
Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone zostanie certyfikatem, w celu potwierdzenia doskonalenia umiejętności zawodowych m.in. przez radców prawnych i adwokatów. Certyfikat będzie przesłany uczestnikom mailem w formacie pdf.
WARUNKI UCZESTNICTWA W SZKOLENIU IZFiA
(obowiązujące od 1 stycznia 2021 r., „Warunki Uczestnictwa”)
Organizator
Organizatorem Szkolenia jest Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami („IZFiA” lub „Organizator”) z siedzibą w Warszawie przy ulicy Książęcej 4, 00-498 Warszawa, wpisana do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 223836, NIP 521-33-24-692, REGON 015899552
Zgłoszenie i udział
Płatność
Rezygnacja / Odwołanie