Szkolenie jest adresowane dla tych wszystkich TFI, które planują zaangażować się w projekt tworzenia i zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Adresatami szkolenia są pracownicy towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz innych podmiotów, którzy w ramach swoich obowiązków zawodowych odpowiadają za sprzedaż, wdrażanie i szeroko rozumianą obsługę grupowych programów i planów emerytalnych oraz pracownicy firm i przedsiębiorstw, w których takie programy będą funkcjonować.
Poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., godz. 10:00 – 15:00, w siedzibie Izby, przy ul. Książęcej 4, (Budynek Centrum Giełdowego), poziom „+1”, sala „FORUM”.
W dniu 1 stycznia 2019 roku ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) weszła w życie. Wejście w życie ustawy o PPK nie oznacza automatycznego powstania po stronie pracodawców obowiązku tworzenia PPK od daty wejścia w życie ustawy o PPK. W poszczególnych podmiotach obowiązek tworzenia PPK powstanie dopiero od 2019, 2020 lub 2021 roku w zależności od wielkości pracodawcy mierzonej liczbą pracowników.
Zapraszamy Państwa szkolenie, które w sposób syntetyczny pozwoli przygotować się do procesu wdrażania produktów PPK.
W trakcie szkolenia eksperci postarają się odpowiedzieć na wszystkie dotychczas pojawiające się pytania dotyczące ustawy o PPK oraz wskażą możliwe konsekwencje procedowanych regulacji.
Szkolenie prowadzone będzie w formie wykładu z wykorzystaniem prezentacji. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość aktywnego dialogu z prowadzącymi oraz wymiany doświadczeń.
W trakcie szkolenia eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące ustawy o PPK z dnia 4 października 2018 roku.
I. Wyzwania o charakterze ogólnym
1) Problemy definicyjne i pojęciowe – czy wszystko jasne?
2) Terminy i kluczowe daty – kiedy rozpocząć przygotowania?
3) Niespójności i potencjalne problemy w stosowaniu ustawy
4) Runda pytań
II. PPK – perspektywa usługodawcy
1) W oczekiwaniu na Portal PPK oraz Centralna Ewidencja PPK
2) Warunki przystąpienia do oferowania PPK – kto i kiedy będzie oferował PPK?
3) Zasady inwestowania w ramach PPK i nadzór nad PPK
4) Obowiązki po wdrożeniu PPK – co robić gdy PPK ruszy?
5) Runda pytań
III. PPK - wdrożenie
1) Rozporządzenia wykonawcze – doprecyzowują czy zmieniają znaczenie?
2) Czego oczekują pracodawcy i kto podejmie decyzję o wyborze instytucji finansowej?
4) Jak wspierać pracodawców podczas wdrożenia PPK?
5) Runda pytań
Radca prawny, numer wpisu WA-5369, założyciel Wojewódka i Wspólnicy Sp. k., kancelarii specjalizującej się w prawie pracy i ubezpieczeniach społecznych. Członek Stowarzyszenia Prawa Pracy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studiów Podyplomowych Psychologia Zarządzania Personelem. W grudniu 2011 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii (praca doktorska pt. „Pracownicze program emerytalne, jako forma dodatkowego zabezpieczenia na starość w Polsce. Ocena funkcjonowania”). Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie prawa pracy i świadczeń pracowniczych, które zdobył w wiodących firmach doradczych, takich jak Arthur Andersen oraz Mercer Human Resource Consulting. Doradzał kilkudziesięciu pracodawcom w Polsce w zakresie prawa pracy oraz świadczeń pracowniczych. Specjalizuje się w świadczeniach pracowniczych, zbiorowych stosunkach pracy oraz postępowaniach sądowych z zakresu prawa pracy.
r.pr. Adrian Prusik specjalizuje się w zagadnieniach związanych z dodatkowym zabezpieczeniem emerytalnym.
Koszty uczestnictwa w szkoleniu (brutto):
CZŁONKOWIE I PODMIOTY WSPIERAJĄCE IZFIA - 550 zł/osoba
INSTYTUCJE NIE NALEŻĄCE DO IZFIA – 650 zł/osoba
Opłatę należy uiścić PRZED SZKOLENIEM przelewem na rachunek Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami, w Banku Pekao SA, nr 25 1240 6045 1111 0000 4744 4001.
W tytule przelewu należy zamieścić następujące informacje: "Szkolenie PPK – 14 stycznia 2019 r." oraz nazwisko i imię uczestnika/uczestników.
Dokumentem rozliczeniowym płatności za szkolenie będzie wystawiana przez Izbę Faktura (nie jest to jednak faktura VAT)
Uczestnictwo w szkoleniu potwierdzone zostanie certyfikatem, który będzie mógł być wykorzystany w celu potwierdzenia doskonalenia umiejętności zawodowych m.in. przez radców prawnych i adwokatów.